Blat w kuchni na zamówienie, na czym kroić?

Proponujemy 3 najważniejsze kryteria.

Pierwsze kryterium: portfel

Najdroższy jest balat kamienny w podobnej cenie są blaty z konglomeratu w zaciszności od firmy. Obecnie zdarza się nawet, że blat z konglomeratu jest droższy od naturalnego kamienia.

Blat drewniany z drewna litego najczęściej to klepki lub blat obłogowany drewnem (w środku wiór). Zdecydowanie tańszy niż kamień.

Królem ceny jest blat laminowany gotowe rozwiązanie w ogromnej gamie struktur oraz kolorystyce. Produkowany przez wszystkich wiodących producentów płyt meblowych.

Drugie kryterium: wytrzymałości

Blat kamienny wytrzymały na chemię, temperaturę oraz „na ząb czasu” ( oczywiście nie zlecamy na nim kroić bezpośrednio), wymagana impregnacja środkami do kamienia. Możliwość montażu zlewu podwieszanego.

Blat z konglomeratu, powstałe rysy ubytki można uzupełnić mieszkanką krawcowo / żywicową w danym kolorze, która powoduje zanik powstałych uszkodzeń. Nie odporny na wysoką temperaturę. Trzeba uważać przed odbarwieniami przy jasnych kolorach Możliwość uzyskania grubości powyżej 5 cm bez widocznych łączeń na przodzie blatu.
Możliwość montażu blatu podwieszanego.

Blat drewniany, nie lubi zmiany temperatury w pomieszczaniu oraz wilgoci może pracować i się rozsychć ( lite drewno), pomimo impregnacji. Jednak taki urok drewna, że pracuje, zmienia kolor jednocześnie ociepla wnętrze domu. Na blacie drewnianym również nie kroimy od tego są deski:P. Tylko zlewy nakładane.

Blat laminowany odporny na chemię, nie powinien zmienić koloru nawet w momencie gdy przejdziemy środkiem z chlorem, odporny na wodę nie dotyczy łączeń „blat do blatu” tzw. łącznie bezlistwowe blatów. Standardowa grubość 38 mm, zalecane wyłącznie zlewy nakładane.

To,że od krojenia są deski już pisaliśmy.

Trzecie kryterium: estetyka

My jako fachowcy pozostawiamy to Państwu :):):) dla każdego coś dobrego. W kuchniach na zamówienie w firmie Wanzbig.pl, każdy znajdzie coś dla siebie. Montujemy blaty drewniane oraz laminowane. Kamień oraz konglomerat do wyboru w zaprzyjaźnionych firmach.

Sprawdź nasze kuchnie tutaj.