Fronty w meblach kuchennych – jak otwierać ?

Na rynku mamy dostępne co najmniej dwa warianty otwierania szuflad oraz frontów. W meblach na zamówienie realizowanych przez naszą firmę proponujemy je klientom przemiennie w zależności od potrzeb.

Blumotion

Otwieranie klasyczne za pomocą uchwytu, w przypadku firmy Wanzbig.pl, proponujemy zawisy oraz szuflady na cichym domku firmy BLUM tzw. blumotion. Drzwi domykają się bez uciążliwego trzaskania, podobnie jak szuflady.

Tip-on

Drugim rozwiązaniem jest system naciskowego działania, nazywana tip-on czy „klik- klak”, bardziej spolszczona wersja. Front nie wymaga uchwytu, otwieramy poprzez nacisk na jego powierzchnię. Zaletą systemu tip-on jest uzyskanie jednolitej bryły mebla, bez wyróżniających się uchwytów. Jedyną wadą jest to,że trzeba się przyzwyczaić do tego typu systemu: każde oparcie o front ,nawet nieumyślne powoduje jego otwarcie.

W przypadku szuflad, o czym już pisaliśmy, istnej również połączenie tip-on z blumotion firmy BLUM. Front otwiera się naciskowo, a przy mocnym pchnięciu domyka się na spowalniaczu.

Czy to już koniec?

Nie, mamy również opcje z wykorzystaniem w kuchni listw podblatowych i międzyfrontowych firmy Zobal, które pozwalają zamontować fronty na cichym domku bez uchwytów.

Kolejnym rozwiązaniem to uchwyty listwowe, które są minimalistyczne dla oka, Jednocześnie pozwalają na okucie z domkiem.

W meblach z frontami MDF lakierowanymi można zastosować rożnego rodzaju wybrania i podfryzowania w płaszczyźnie frontów.

Wszystkie z powyższych rozwiązań mogą Państwo obejrzeć w naszych realizacjach w kuchniach na zamówienie czy meblach łazienkowych umieszczonych na naszym Fb oraz stronie internetowej.