Narożnik w kuchni na zamówienie i co dalej?

Prawie w każdej kuchni na wymiar występuje ustawienie w literkę „L” mamy wtedy do czynienia z narożnikiem. Z praktyki wiadomo, że powstała przestrzeń, jest po pewnym czasie składowiskiem rzeczy które może kiedyś się przydadzą,  ale po włożeniu nie mamy pojęcia co tam jest i gdzie to jest 🙂

O to kila rozwiązań:

  1. W dużych kuchniach gdzie wpadają nam co najmniej 3 narożniki możemy zaślepić i nie używać co najmniej jednego, miejsca będzie aż nadto.

  2. W małych kuchniach o ograniczonym budżecie można powstawiać półki. Powstanie „grota ciemności” ale zawsze to dodatkowe miejsce.

  3. Systemy typu koło, po otwarciu szafki mamy koło na którym ustawiamy produkty obracając wokół własnej osi. Minus mimo wszytko słaby dostęp, nie wykorzystana powierzchnia. Często spadające rzeczy podczas kręcenia blokują koło, nie mówiąc już o spadającej torebce mąki czy cukru:P:P:P

  4. Systemy typu Magic Corner, nazwa zastrzeżona dla produktów firmy PEKA. Plusy łatwiejszy dostęp w zależności od modelu. Najwygodniejszy Magic Corner Comfort. Minus: produkty Peka wysoka cena przy Conforcie, przy tańszych zamiennikach wadliwość mechanizmu, zacinanie się, zacieranie mechanizmu na skutek „przypudrowania” prze klienta sypką spożywką.

  5. Preferowane przez nas rozwiązanie mechanizm typu LEMANS firmy PEKA. Słynna fasolka, jej prostota polega na niepsującym się mechanizmie oraz super dostępie. Dwie ruchome półki wychodzą z narożnika przed mebel. Naszym zdaniem cena jest adekwatna do funkcji jaką spełnia lemans w kuchni. W wersji tańszej podobne rozwiązanie proponuje firma Hafele.

  6. Szuflady montowane pod kątem firm BLUM, funkcjonale rozwiązanie super dostęp. Minus to bardzo wysoka cena.

Podsumowując w naszych kuchniach na wymiar proponujemy zastosować mechanizm LEMSNA firmy PEKA bo nie ma takiego narożnika w kuchni którego się nie da zagospodarować.

Zobacz kuchnie, które wykonaliśmy.