Okucia do kuchni – Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Bardzo często klienci przykładają dużą wagę do wyglądu kuchni, zapominając o jej wnętrzu. Eleganckie fronty w macie, blaty kamienne a w środku szuflady na tanim domyku lub prowadnice kulkowe nienadjadające się do kuchni. Na co zatem należy zwróci uwagę?

Okucia do kuchni

Jeśli systemy szuflad to z metalowymi bokami na spowalniaczu zintegrowanym z mechanizmem prowadnicy.

Wanzbig.pl jako producent kuchni na wymiar poleca firmę Blum lub Hettich, odpowiednio austriacka oraz niemiecka jakość przekłada się na komfort pracy w kuchni. Jeśli chcemy aby szuflady otwierały się na zasadzie nacisku firma Blum oferuje w swojej ofercie szuflady tip-on blumotion z serii Antaro oraz Legrabox. Połączenie cichego domyku wraz z hamulcem. Firma Hettich ma w swoim asortymencie szuflady z funkcją nacisku z serii Ino-tech Atira.

Jeżeli w naszej kuchni na zamówienie, wymarzyliśmy sobie spiżarkę dobrym rozwiązaniem będzie szafka z wysokim cargiem lub tz Space Tower. Kosmiczna wieża bo tak nazwał Blum swoją spiżarkę to nic innego jak 5 niezależnych szuflad ukrytych za jednym frontem. Łatwość obsługi pojedynczej szuflady ułatwia funkcjonowanie każdemu domownikowi w kuchni. Jeżeli jednak zdecydujemy się na wysokie cargo to nie zastąpione będą produkty firmy Peka. Są one wykonane z wysokiej jakości stali w rożnych wariantach. Chargo pojedyncze na jednym froncie, dispensa classic lub carga dwu częściowe tzw tandem classik.

Zobacz nasze realizacje kuchni.

Nie można zapomnieć również o małych cargach podblatowych. Pełen wachlarz produktów posiada firma Peka lub stosowane przez nasza firmę carga hiszpańskiej firmy Menage Confort . Z polskich producentów na uwagę zasługuje firma Nomet.

Ważna rzeczą w każdej kuchni to narożniki, w momencie kiedy nasza kuchnia idzie w literę L. Jak zagospodarować przestrzeń? Szuflady? Półka? Magic Corner? Lemans? Na to pytanie w kolejnym naszym wpisie.